Iran Probe - Drejtat e njeriut
Gjenevë: Shfaqje dhe ekspozitë në rrugë, që ilustron gjendjen e tmerrshme të të drejtave të njeriut në Iran E shtunë, 16 shtator 2017 09:45 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Iranianët dhe përkrahësit e rezistencës iraniane organizuan një shfaqje në rrugë dhe ekspozitë të mirëmenduar, që përshkruan gjendjen e tmerrshme të të drejtave të njeriut në Iran para Palais des…
Regjimi i Iranit kërcënon familjen e të burgosurit politikë për mbështetjen e grevës së tij E diel, 17 shtator 2017 01:16 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Sipas njoftimeve, agjentët e inteligjencës iraniane, përmes thirrjeve telefonike, kanë kërcënuar familjen e një të burgosuri politik për t’i hapur një çështje të re gjyqësore. Kërcënimet erdhën, pasi mesazhi zanor i të burgosurit…
Ligjvënësit evropianë i bëjnë thirrje Kombeve të Bashkuara për të hetuar masakrën e vitit 1988 në Iran dhe për të ndjekur penalisht autorët e krimit E enjte, 14 shtator 2017 13:21 Ata i bëjnë thirrje qeverive evropiane dhe BE-së, të kushtëzojnë marrëdhëniet me Republikën Islame të Iranit, deri në pezullimin e ekzekutimeve dhe një progres të qartë mbi të drejtat…
Gjenevë - Konferenca e Kombeve të Bashkuara shqyrton masakrën e të burgosurve politikë në Iran në vitin 1988. E enjte, 14 shtator 2017 20:05 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Të enjten më 14 shtator 2017 u mbajt në Kombet e Bashkuara në Gjenevë një konferencë mbi situatën e të drejtave të njeriut në Iran dhe lëvizjen për drejtësi për…
Masakra e të burgosurve politikë në vitin 1988 në Iran: Koha për të vërtetën, drejtësinë, riparimin dhe garancitë e mos-përsëritjes E martë, 12 shtator 2017 01:29 Ky është titulli i një deklarate të dorëzuar në Sesionin e 36 të të Këshillit të Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, që do të mbahet më 11-29 shtator 2017 në selinë…
Thirrje për formimin e Komisionit për Hetimin e Masakrës së vitit 1988 në Iran E martë, 12 shtator 2017 17:50 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara mori një deklaratë nga Partia Radikale kundër dhunës, Transnacional dhe Transparty, një organizatë joqeveritare me statusin si këshilluese e përgjithshme, Shoqata Ndërkombëtare e Grave për të Drejtat…
Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut: Gjendja në Iran është alarmante E martë, 12 shtator 2017 20:58 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, Zaid Raad al-Hussein, e ka përshkruar regjimin iranian si një nga vendet në gjendje alarmante në fushën e të…
Amnesty International raporton: Një tjetër mbrojtës i të drejtave të njeriut burgoset në Iran. E mërkurë, 13 shtator 2017 01:01 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Raporti i fundit i Amnesty International “ Caught in a web of repression “ paraqet një pasqyrë të detajuar të represionit me të cilin përballen aktivistët e të drejtave të njeriut në Iran. Sipas…
Faqja 1 di 13

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.