Merkure, 30 Gusht 2017 00:00

Irani: I burgosuri politik i shquar shkon në grevë urie

E diel, 27 gusht 2017 15:07

 

Nga stafi i NCRI

NCRI - I burgosuri politik, Arzhang Davoudi ka hyrë në  grevë urie dhe mjekësore që nga 20 gushti 2017, në burgun e Zabulit në juglindje të Iranit për të shprehur solidaritet me të burgosurit e burgut Gohardasht. Ai vuan nga diabeti dhe sëmundjet e zemrës. Sapo dëgjoi për

grevën e të burgosurve politikë në burgun e Gohardasht, edhe ai filloi grevën e tij për t'i mbështetur ata dhe po ashtu për të protestuar kundër gjendjes së keqe të Burgut të Zabulit. Arzhang Davoudi gjithashtu ka njoftuar se nuk do ta ndalë grevën nëse nuk plotësohen kërkesat. Ky i burgosur politik është mbajtur në izolim dhe është nën presion për më shumë se 10 ditë.

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.