Premte, 01 Shtator 2017 00:00

Iran: Vazhdojnë ekzekutimet masive dhe dënimet me vdekje

 

E hënë, 28 gusht 2017 20:23

Thirrje për të dënuar Teheranin, kushtëzim i marrëdhënieve me ndalimin e ekzekutimeve

Diktatura fetare që sundon në Iran vazhdon të japë dënime me vdekje dhe të kryejë ekzekutime. Numri i të burgosurve të ekzekutuar vetëm në muajin gusht ka arritur mbi 50.

Sejid Jamal Seyed Mousavi, një i burgosur politik sunni kurd, u ekzekutua më 23 gusht me akuzën e rreme për moharebe (armiqësi kundër Perëndisë) për shkak se kishte  pasur kontakt me grupet sunnite. Ai kishte 

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.