Premte, 01 Shtator 2017 00:00

Grupi italian i të Drejtave të Njeriut. Fushatë në mbështetje të kërkesave të të burgosurve politikë të Iranit

E hënë, 28 gusht 2017 

Komunikatë për shtyp nga Hands Off Kain, 27 gusht 2017

IRAN: Hands Off Kaini i bën thirrje qeverisë italiane të dëgjojë kërkesat e të burgosurve politikë në grevë urie në burgun e Karajit që protestojnë kundër kushteve çnjerëzore.

ROME - 27 gusht: Hands off Kain  bashkohet me fushatën ndërkombëtare që mbështet kërkesat e të burgosurve politikë në burgun Raja'iShahr në Karaj. Të burgosurit filluan një grevë urie 27 ditë më parë dhe i bënë thirrje qeverisë italiane të veprojë në mënyrë që të respektohen të drejtat e njeriut.

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.