Iran Probe - Lajme
Zonja Maryam Rajavi përshëndet dëshminë e parë të një Presidenti të SHBA-ve, që thekson nevojën për ndryshim në Iran E mërkurë, 20 shtator 2017 Njohja e NCRI-së si e vetmja alternativë demokratike ndaj regjimit klerik, është e domosdoshme për të korrigjuar politikën shkatërrimtare të SHBA-së ndaj Iranit. Në një pjesë të fjalimit të tij në sesionin e 72-të të Asamblesë…
Presidenti Trump: 'Populli i Iranit është ai, të cilit liderët e tij i frikësohen më së shumti' E martë, 19 shtator 2017 21:42 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump përdori fjalimin e tij të parë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara për të nënvizuar, se bota e kupton, që populli iranian…
Irani: Përhapja e protestave në qytete të ndryshme të vendit E diel, 17 shtator 2017 19:46 Të shtunën, më 16 shtator, gati dy mijë nëpunës civilë në pension, duke përfshirë mësues nga provincat e Teheranit, Alborz, Isfahan, Khorasani Qendror e Jugor, Khorasani Veri, Khorasan Razavi, Gilan, Mazandaran, Kermanshah, protestuan për jetesën e tyre të vështirë, përpara sallës Vahdat në Teheran.…
Ekonomisti i regjimit iranian: Përderisa mbizotëron recesioni, statistikat e rritjes nuk janë të vlefshme E enjte, 14 shtator 2017 01:56 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Të hënën, më 11 shtator 2017, një anëtar i fakultetit në Universitetin Allameh, Mohammad Yousefi, pranoi falimentimin e regjimit iranian dhe tha, se ekonomia e Iranit përballet me një krizë serioze papunësie, prandaj është…
Presidenti i Jemenit: Ne e kuptojmë rrezikun që i kanoset rajonit nga regjimi i Iranit E mërkurë, 13 shtator 2017 16:48 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Presidenti i Jemenit Abdrabbuh Mansur Hadi thekson, se bindja e Houthit ndaj regjimit të Iranit është një çështje kritike për Jemenin. Ai synon të kontrollojë milicitë e Houthit në ngushticën Bab-el-Mandeb. Të hënën,…
Politika agresive e Trump ndaj regjimit të Iranit E enjte, 14 shtator 2017 01:04 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Zyrtarët e mëparshëm dhe të tanishëm të SHBA pretendojnë se Presidenti Trump pritet të marrë një vendim, nëse do të miratojë një politikë më agresive ndaj Iranit. Presidentit iu bë një propozim i hartuar nga disa zyrtarë të lartë të…
Shqetësimi i regjimit të Iranit rreth kontrollit të vendeve ushtarake E hënë, 11 shtator 2017 14:01 Nga stafi i NCRI-së NCRI - Vërejtjet e reja të bëra nga Presidenti i SHBA kanë shkaktuar një valë shqetësimesh në regjimin e Iranit lidhur me Planin e Përbashkët gjithëpërfshirës të Veprimit (JCPOA). Nënkryetari i Iranit dhe Kryetari i Organizatës së Energjisë Atomike në…
11 Shtator 2017 Njëkohësisht me demonstratën e banorëve të tërbuar të Banehit (në provincën e Kurdistanit), pati protesta në Teheran dhe qytete të tjera të vendit nga shtresa të ndryshme të shoqërisë.Në Teheran, qindra aktivistë të punës, shoferë të kompanisë së autobusëve dhe grupeve të tjera të punëtorëve, arsimtarëve dhe studentëve u mblodhën përpara parlamentit të regjimit duke bërë thirrje…
Faqja 1 di 17

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.