Iran Probe - Lajme
Media shtetërore e Iranit zbulon: fakte aktuale dhe lajme mbi tërmetin nuk janë publikuar NCRI - Një media shtetërore pranoi se zyrtarët qeveritarë dhe mediat nuk e informojnë publikun për faktet dhe lajmet aktuale mbi gjendjen e tërmetit të së dielës në provincat perëndimore të Iranit dhe viktimat e tij. Media shtetërore Jame'eh Farda (Tomorrow’s Community), vuri në dukje fshehtësinë…
Iran: Prioritet i Mullahëve është të mbulojë përmasat e katastrofës dhe të parandalojë protestat popullore në zonat e tërmetit Regjimi klerikal dhe zyrtarët e tij kriminalë, pa i kushtuar vëmendje dhimbjes së të varfërve dhe të pastrehëve, është përpjekur të mbulojnë përmasat e fatkeqësisë dhe, nga ana tjetër, të shtypë formimin e protestave sociale dhe zemërimin dhe indinjatën popullore me…
Hezbollah, një nga armët më të rrezikshme të regjimit të Iranit NCRI - Ministri i Jashtëm Saudit Adel al-Jubeir, të enjten, më 16 nëntor, akuzoi Hezbollahun e mbështetur nga Irani për sekuestrimin e Libanit, duke vënë në dukje se është rrënja e të gjitha problemeve të Libanit. Gjatë një konference të përbashkët për shtyp me homologun e tij francez Jean-Yves…
Iran: Prioritet i Mullahëve është të mbulojë përmasat e katastrofës dhe të parandalojë protestat popullore në zonat e tërmetit Regjimi klerikal dhe zyrtarët e tij kriminalë, pa i kushtuar vëmendje dhimbjes së të varfërve dhe të pastrehëve, është përpjekur të mbulojnë përmasat e fatkeqësisë dhe, nga ana tjetër, të shtypë formimin e protestave sociale dhe zemërimin dhe indinjatën popullore me…
Presidenti francez: Programi i raketave i Iranit duhet të kufizohet; negociata ose sanksione Reuters dhe AP - Presidenti francez Emmanuel Macron ka shprehur të enjten shqetësimin për programin e raketave balistike të Iranit duke thënë se duhet të kufizohet ose nëpërmjet negociatave, ose nëpërmjet sanksioneve të mundshme. Duke e akuzuar Iranin për raketën e lëshuar nga Jemeni dhe të kapur…
Thirrje urgjente e Maryam Rajavit për të shpëtuar viktimat e tërmetit në Iran Me simpatinë më të thellë për bashkatdhetarët e mi të goditur nga tërmeti në Iranin Perëndimor, veçanërisht në Qasr-e Shirin dhe Sar-e Pol-e Zahab, dëshiroj t'u shpreh ngushëllimet e mia të përzemërta familjeve të dëmtuara që kanë humbur të dashurit e tyre. Në këto momente të vështira,…
Franca: Regjimi i Iranit nuk duhet të ndërhyjë në Liban Ministri i Jashtëm francez ka deklaruar se për stabilitetin në Lindjen Mesme është thelbësore që Irani të ndalojë ndërhyrjen në punët e brendshme të Libanit. Agnes Romatet-Espagne, zëdhënësja e Ministrisë së jashtme u tha gazetarëve të hënën në sesionin e përditshëm informativ: "Dëshirojmë që të gjithë ata që ushtrojnë ndikim…
Dalin në dritë lidhjet e regjimit të Iranit me Al-Kaedën NCRI - Pas publikimit të rreth gjysmë milioni dokumentash të konfiskuara nga CIA gjatë sulmit të Navy Seal 2011, që vrau Osama Bin Ladenin, është zbuluar një marrëdhënie e ngushtë midis regjimit iranian dhe al-Kaedës. Kjo nuk është e habitshme për sektorin e inteligjencave që e dinte se marrëdhënia midis…
Faqja 1 di 24

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.