Djele, 08 Korrik 2018 00:00

Iran Protesta Në Borazjan Me Thirrje ‘Vdekje Diktatorit’

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

 

Më 7 korrik, 2018, banorët e Borazjan, një qytet në provincën jugore Bushehr të Iranit, dolën në rrugë për të protestuar kundër mungesës së ujit. Protestuesit u mblodhën në Sheshin e Spitalit të këtij qyteti dhe thirrën ‘Vdekje Diktatorit’.

Demonstruesit që vazhduan protestat e tyre deri pas mesnatës e detyruan të ashtu-quajturin udhëheqës të lutjeve të së premtes të ikte nga njerëzit.

Demonstruesit e zemëruar thërrisnin gjithashtu:

‘Armiku ynë është këtu. Gënjejnë kur thonë se është Amerika.’ 
‘Nuk duam qeveri të paaftë.’
‘Lëreni Sirinë. Mendoni për ne.’

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.