Marte, 10 Korrik 2018 00:00

Hollanda Përjashton Dy Nëpunës Të Ambasadës Iraniane: Shërbimi Hollandez I Inteligjencës

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

Published on .

 AMSTERDAM (Reuters) – Hollanda ka përjashtuar dy nëpunës të ambasadës iraniane, tha të premten shërbimi hollandez i inteligjencës AIVD.

“Mund të konfirmojmë se Hollanda ka përjashtuar dy persona të lidhur me ambasadën iraniane,” tha një zëdhënës për inteligjencën hollandeze. “Nuk do të japim informacion të mëtejshëm.”

Një zyrtar europian qeverie dhe një burim Perëndimor inteligjence kanë thënë se përjashtimet kanë ndodhur dy muaj më parë. Transmetuesi shtetëror hollandez NOS ka thënë që përjashtimet janë bërë më 7 qershor.

Ministria e Jashtme e Hollandës ka refuzuar të komentojë.

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.