Hene, 28 Gusht 2017 00:00

Grumbullime solidariteti me të burgosurit politikë në grevë urie në Iran

NCRI - Diaspora iraniane u mobilizua këtë të shtunë për të burgosurit e ndërgjegjes që janë në grevë urie për gati një muaj në Iran.

Në hyrje të "Les Invalides në Paris" dhe në qytete të tjera anembanë botës, mbrojtësit e të drejtave të njeriut kërkuan të paralajmëronin mbi përkeqësimin e gjendjes shëndetësore dhe intransigjencën e autoriteteve për t'iu përgjigjur kërkesave të tyre themelore.

Të burgosurit politikë po protestojnë kundër dhunës dhe kërcënimeve të rojeve të burgut të Gohardacht-it (Teheran) dhe të gjitha masave që merren për t'i privuar ata nga një gjendje e denjë burgimi.

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.