Premte, 01 Shtator 2017 00:00

Komiteti italian: Shpëtoni jetën e të burgosurve politikë në grevë urie në Iran

E hënë, 28 gusht 2017 17:20

Nga stafi i NCRI

NCRI - Komiteti i Parlamentit dhe Qytetarëve Italianë për një Iran të Lirë shpreh shqetësimin e thellë për kushtet e rëndë të 21 të burgosurve iranianë në grevë urie –

shumë prej tyre për rreth një muaj - në burgun Rajas-shahr (Gohardasht) në qytetin e Karajit, në perëndim të kryeqytetit të Teheranit, sipas një njoftimi për shtyp të grupit më 17 gusht.

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.