Hene, 11 Shtator 2017 00:00

Në një tubim të madh në Londër i bëhet thirrje qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për të thyer heshtjen e saj për masakrën e vitit 1988 në Iran

Anëtarë të partive të ndryshme të parlamentit britanik dhe personalitetet politike u bashkuan me komunitetet anglo-iraniane nga e gjithë Mbretëria e Bashkuar dhe i bënë thirrje qeverisë britanike të drejtojë krijimin e një komisioni të pavarur, për të hetuar ekzekutimet masive të 30,000 të burgosurve politikë në vitin 1988 dhe për ti nxjerrë përgjegjësit para drejtësisë. Ata theksuan, se ka ardhur koha për t'i dhënë fund mosndëshkimit për zyrtarët iranianë, të cilët janë përgjegjës për abuzimet serioze të të drejtave të njeriut në vend. 

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.