Merkure, 22 Nentor 2017 00:00

Trump, Macron: Bashkojnë forcat me aleatët për t’i bërë ballë përpjekjeve të destabilizimit nga ana e regjimit të Iranit dhe Hezbollahut

Trump, Macron: Bashkojnë forcat me aleatët për t’i bërë ballë përpjekjeve të destabilizimit nga ana e regjimit të Iranit dhe Hezbollahut

NCRI - JEDDAH: Presidenti i SHBA Donald Trump dhe presidenti francez Emmanuel Macron të shtunën ranë dakord mbi nevojën për partneritet me aleatët për t'iu përgjigjur aktiviteteve të destabilizimit nga ana e Hezbollahut dhe Iranit në rajon. Raportoi Arab News më 19 nëntor.

Biseda telefonike e dy liderëve ndodhi pas dorëheqjes së kryeministrit libanez Saad Hariri, që ai e njoftoi gjatë një udhëtimi të para pak kohëve në Arabinë Saudite.

"Të dy presidentët ranë dakord mbi nevojën për të punuar me aleatët për të luftuar aktivitetet destabilizuese të Hezbollahut dhe Iranit në rajon", tha një deklaratë nga Shtëpia e Bardhë.

 

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.