Merkure, 22 Nentor 2017 00:00

Takimi urgjent i ministrave të jashtëm arab lidhur me ndërhyrjen e regjimit të Iranit në çështjet arabe

Takimi urgjent i ministrave të jashtëm arab lidhur me ndërhyrjen e regjimit të Iranit në çështjet arabe

Arabia Saudite nuk do të heshtë ndaj "agresionit të ashpër të regjimit iranian" dhe do të mbrohet për të garantuar sigurinë e popullit të saj.

Al-Jubeir, duke folur në një takim urgjent të ministrave të jashtëm arabë lidhur me ndërhyrjen e regjimit iranian në çështjet arabe, u bëri thirrje vendeve arabe që të trajtojnë "politikat armiqësore të Iranit". Al-Jubeir, i cili falënderoi vendet arabe për pranimin e kërkesës së Arabisë Saudite për këtë takim urgjent, tha se regjimi iranian po ndërhyn në çështjet e vendeve arabe për të minuar sigurinë dhe stabilitetin e tyre, si dhe po nxit kryengritjet sektare.

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.