Shtune, 13 Janar 2018 00:00

Një regjistrim i filtruar tregon rrëfimet e udhëheqësit të regjimit të Iranit

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

NCRI - Në vitin 1989, një klerik i nivelit të mesëm në regjimin iranian u bë zgjedhja  surprizë për udhëheqës suprem pas vdekjes së themeluesit të regjimit Ayatollah Ruhollah Khomeini.

Ali Khamenei u zgjodh si Udhëheqësi Suprem gjatë një sesioni të jashtëzakonshëm me dyer të mbyllura të Asamblesë së Ekspertëve, në të cilën ai tha se ai nuk ishte i kualifikuar për punën dhe se zgjedhja e tij ishte jokushtetuese, sikurse  demostrojnë filmimet e reja.

Ai tha: "Bazuar në kushtetutë [e cila përcakton se një Udhëheqës Suprem duhet së pari të jetë një ajetollah i madh], nuk jam i kualifikuar për këtë punë dhe nga pikëpamja fetare, shumë prej jush nuk do t’i pranojnë fjalët e mia si ato të një lideri. "

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.