Iran Probe - Mediat shqiptare

October 10, 2018 Tirana Sot Kryesore 0 Me rastin e e ditës ndërkombëtare kundër dënimit me vdekje, sot u mbajt një takim nga “Shoqata e Miqësisë së Shqiptarëve me Rezistencën Iraniane” në Tirana International Hotel. Folësi kryesor i eventit ishte Z. Taher Boumedra, ish përfaqësues i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së për Kampin Ashraf dhe Kreu i Zyrës së OKB-së…
Komunitetet iraniano-amerikane në SHBA mbajtën një konferencë në New York të shtunën, më 22 shtator 2018. këtë konferencë ishte mbuluar nga mediat shqiptare: posted in koha jone 23 shtator . 2018 Gjenerali i SHBA: Irani ka rritur praninë e agjentëve në Shqipëri Komunitetet iraniano-amerikane në SHBA mbajtën një konferencë në New York të shtunën, më 22 shtator 2018. Një numër…
21:30 - 29.08.18Gazeta Shqiptare Nga Av. Dr. Margarita Kola Në vijim të një kallëzimi nga Mostafa Mohammadi i cili pretendon se MEK ia ka rrëmbyer vajzën dhe po e mban kundër vullnetit të saj në Shqipëri, prokuroria e Rrethit Gjyqesor,Durres e refuzoi kete kallëzimin me konstatimin se Somayeh Mohammadi (38 vjec) është e lirë dhe qëndron me MEK me vullnetin…
Për herë të parë Report Tv ka siguruar një intervistë të 38 vjeçares ku ajo sqaron historinë e saj 15 vjeçare dhe shprehet se pranë MEK ajo qëndron me dëshirë. Namik Kopliku flet për ReportTv: MEK, qytezë normale, monitorohet nga agjencitë shqiptare e të huaja Letra e prindërve të vajzës për Namik Kopliku Arsen Rusta22 Gusht, 12:38 | Përditesimi i…
Anëtarët e rezistencës iraniane të ardhur në Shqipëri në Manëz të Durrësit kanë ndërtuar qytezën e tyre dhe në Shqipëri ata janë dikur tek 2200 apo 2500 anëtarë. Këtë fakt e konfirmon në një intervistë ekskluzive për ‘ReportTv’, Namik Kopliku. Arsen Rusta22 Gusht, 13:32 | Përditesimi i fundit: 22 Gusht, 15:23 Anëtarët e rezistencës iraniane të ardhur në Shqipëri në…
Lexime 14:18 - 02.08.18Gazeta Shqiptare Kohët e fundit, një shtetas kanadez, ka ardhur në Shqipëri per te takuar vajzen e tij, anetare e oeganizates se muxhahedineve iraniane. Mostafa Mohammadi ka deklaruar ne media se muxhahedinët, MEK, të cilët janë strehuar në Shqipëri, e kanë grabitur vajzën e tij dhe nuk e lejojnë ta takojë atë. 38-vjeçarja Somayeh Mohammadi thote ne…
29/07/2017 Top Channel Sanksionet e reja të Shteteve të Bashkuara prekin, përveç Rusisë, edhe Korenë e Veriut e Iranin. Zyrtarët e regjimit iranian, sipas disa vëzhguesve, i druhen efektit të masave të mëtejshme shtrënguese dhe më shumë sesa atyre ekonomike, ia kanë frikën veprimeve kundër rojeve revolucionare islamike. Vendosja e sanksioneve mbi organizmin që garanton mbrojtjen e regjimit sundues të…
Gazeta Shqiptare 01/07/2017 Kongresi i muxhahedinëve iranianë që mbahet çdo vit në Paris, mblodhi shumë politikanë shqiptarë, të majtë e të djathtë. Siç dihet, opozita iraniane por edhe SHBA-të janë mirënjohëse ndaj Shqipërisë për arsye se kanë strehuar dhe mirëpritur rreth 3 mijë muxhahedinë në Tiranë. Andaj, në takimet e përvitshme të organizatës në Paris, Shqipëria është vendi më i…
Faqja 1 di 2

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.