Iran Probe - Mediat shqiptare

Mijëra iranianë, proteste në Bruksel kundër regjimit të mullahëve Disa mijëra iranianë, mbështetës të Rezistencës Iraniane, u bashkuan mbasditen e sotme më 15 qershor në një protestë madhore në Bruksel për të shprehur solidaritetin e tyre me kryengritjen e popullit iranian për demokraci dhe të drejtat e njeriut, si dhe kundërshtimin e tyre ndaj shtypjes, luftënxitjes, proliferimit bërthamor, dhe eksportit…
Konferencë e opozitës iraniane NCRI: Mekanizmi i funksionimit të makinerisë së terrorit dhe spiunazhit të Teheranit Uashington- Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit – Zyra Përfaqësuese në SHBA (NCRI-US) ka mbajtur një konferencë për shtyp për të detajuar partneritetin e ngushtë midis Ministrisë së Inteligjencës dhe Sigurisë (MOIS) dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme të Iranit në projektimin dhe ekzekutimin…
Deputeti britanik David Jones takohet me Maryam Rajavin dhe muxhahedinët në Shqipëri 11:42 - 10.04.19Gazeta Shqiptare David Jones, anëtar i lartë i Dhomës së Komunave dhe ish Sekretar për Uellsin e Ministër për Brexit-Europe, u takua me znj. Maryam Rajavi, Presidente e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), në kompleksin e Rezistencës Iraniane në Manzë të Shqipërisë, më 6 …
15:17 - 06.04.19 Gazeta Shqiptare Reuters raporton: “Shtetet e Bashkuara pritet t’i etiketojnë Trupat elitë të Gardës Revolucionare të Iranit si organizatë e huaj terroriste, thanë për Reuters tre zyrtarë amerikanë. Kjo është hera e parë që Uashingtoni etiketon zyrtarisht si grup terrorist ushtrinëe një vendi tjetër. Vendimi, i cili sipas kritikëve mund të bëjë që edhe zyrtarët e ushtrisë…
Muxhahedinët “bashkojnë” PS e PD, Majko e Spaho festojnë Novruzin me opozitarët iranianë Viti i Ri persian, ose siç njihet Novruzi ka bashkuar socialistet dhe Demokratet. Ne festimet e organizuara nga Muxhahedinet Iranianë qe strehohen ne Shqipëri, kane qene bashke Pandeli Majko, Edmond Spaho dhe deputetë te tjerë te Parlamentit. Vetë Spaho pohoi se edhe pse dy partitë mund te…
 Maryam Rajavi: Është radha e mullahëve të ikin Më 8 shkurt, mijëra iranianë u grumbulluan dhe marshuan në Paris për të shënuar 40-vjetorin e kryengritjes së popullit iranian kundër diktaturës së Shahut. Marshimi nisi në Sheshin Denfert Rochereau të Parisit dhe përfundoi në Les Invalides përballë Asemblesë Kombëtare Franceze. Protestuesit dënuan shkeljet e vazhdueshme të të drejtave njerëzore në Iran,…
Komunitetet iraniane në Europë, Amerikën e Veriut, Kanada dhe Australi mbajtën një konferencë të përbashkët në 42 qytete për të adresuar tendencën e rritur të shkeljeve të të drejtave njerëzore dhe eksportin e terrorizmit nga regjimi iranian, si dhe nevojën për një politikë decizive. Këto konferenca ishin të ndërlidhura në disa shtete njëkohësisht, dhe anëtarët e MEK në Shqipëri iu…
Bota 18:54 - 30.11.18Gazeta Shqiptare Erion Kaçorri Struan Stevenson është ish-anëtar i Parlamentit Europian dhe kryetar i Delegacionit të Parlamentit Europian për Marrëdhëniet me Irakun (2009-2014). Ai ishte këtë javë në Tiranë, në kuadër të vizitës së delegacionit të PE, që përbëhej nga Tunne Kelam, anëtar i komitetit të punëve të jashtme dhe nënkryetar i intergrupit “Miqtë e një Irani…
Faqja 1 di 4

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit