Iran Probe - Agjentët dhe grupet ndikuese (Lobet) në Shqipëri

Një nga përfaqësuesit e MOIS-it (Ministria e Shërbimit të Inteligjencës të Iranit), që vepron kundër opozitës së Mullahëve në Francë, në veçanti duke demonizuar PMOI -në ose MEK, është Javad Firoozmand. Procesi i transferimit të Firoozmandit nga Irani në Europë sqaron, se si regjimi iranian maskon agjentët e MOIS-it dhe i dërgon ata në Evropë si refugjatë, në fakt për…
Ehsan Bidi, Agjenti i Ministrisë Iraniane së Inteligjencës dhe Sigurimit, në Shqipëri Ehsan Bidi, agjent iranian i VEVAK/MIS Ehsan Bidi, një agjent i Ministrisë së Inteligjencës dhe Sigurimit të regjimit Iranian (MIS/VEVAK) në Shqipëri, hyri në këtë vend më 16 tetor 2013, si një refugjat dhe një “ish pjesëtar i PMOI” (Organizata e Muxhahedinëve të Popullit Iranian) me një pasaportë…

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit