Merkure, 04 Shtator 2019 16:35

Regjimi iranian ekzekuton 8 të burgosur në burgun e Gohardashtit

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Regjimi iranian ekzekuton 8 të burgosur në burgun e Gohardashtit

Iran, 30 gusht 2019 - Të enjten, autoritetet iraniane ekzekutuan tetë të burgosur në burgun e Gohardashtit, në Karaj.

Këta të burgosur ishin transferuar në izolim në fillim të kësaj jave për të pritur dënimin e tyre.

Regjimi gjithashtu dënoi të enjten nëntë aktivistë me gjithsej 50 vite burg. Të burgosurit ishin arrestuar gjatë protestave mbarëkombëtare që tronditën Iranin në vitet 2017-2018. Të burgosurit u dënuan me akuza false për vepra kundër "sigurisë kombëtare" të regjimit dhe "propagandë kundër regjimit".

LAJME NGA IRANI - 30/08/2019

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit