Iran Probe - Drejtat e njeriut

Drejtat e njeriut |#D83321

Dënim me burg për nënën e një martiri të kryengritjes së vitit 2009 në Iran NCRI - Nëna e Mostafa Karim Beigi-t, një dëshmitare e kryengritjes së vitit 2009 në Iran, u dënua nga gjyqësori i regjimit iranian me "një vit burg dhe ndalimin e çfarëdo anëtarësimi në mediat sociale dhe grupet politike". Sipas njoftimeve, Shahnaz Akmali po ashtu ndalohet…
Raportuesja Speciale e O.K.B flet për Situatën e dhimbshme të të Drejtave të Njeriut dhe Masakrën e vitit 1988 në Iran NCRI - Raportuesja Speciale e Kombeve të Bashkuara për situatën e të drejtave të njeriut në Iran, u paraqit në seancën e Shtatëdhjetë e dytë të Asamblesë së Përgjithshme në Nju Jork më 25 tetor, për të diskutuar situatën…
Iran: Ekzekutimi kolektiv i 7 të burgosurve Sipas raporteve të lajmeve, të mërkurën në mëngjes më 25 tetor 2017 regjimi iranian vari 7 të burgosur në burgun e Gohardashtit në qytetin Karaj, në perëndim të Teheranit, gjithashtu në të njëjtën ditë një tjetër i burgosur u var në publik në provincën jugore të Kermanit.
Raportuesja Speciale e O.K.B flet për Situatën e dhimbshme të të Drejtave të Njeriut dhe Masakrën e vitit 1988 në Iran NCRI - Raportuesja Speciale e Kombeve të Bashkuara për situatën e të drejtave të njeriut në Iran, u paraqit në seancën e Shtatëdhjetë e dytë të Asamblesë së Përgjithshme në Nju Jork më 25 tetor, për të diskutuar situatën…
Iran: Letër e një të burgosure politike: Jam e burgosur se kam protestuar kundër IRGC-së NCRI - Golrokh Iraei, një e burgosur politike e godinës së grave të Burgut të Evin, shkroi një letër javën e kaluar si përgjigje për shpërnguljen e bashkëshortit të saj, Arash Sadeqi, nga Evini në burgun Rajaei Shahr në Karaj. Në këtë letër, duke i…
Organizata për të Drejtat e Njeriut "Mos prekni Kainin" proteston për rritjen e valës së ekzekutimeve në Iran NCRI - Forumi për të Drejtat e Njeriut "Mos prek Kainin" lëshoi ​​një deklaratë për rritjen e valës së ekzekutimeve nga regjimi iranian si mbajtës i rekordit botëror për ekzekutime, duke njoftuar se: "Për të kuptuar natyrën e regjimit iranian, është e…
Thirrje e Parlamentit Italian për krijimin e një Komiteti të Pavarur Ndërkombëtar për Hetimin e Masakrës së vitit 1988 në Iran NCRI - Seanca e dytë e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, do të shqyrtojë situatën e të drejtave të njeriut në disa vende duke përfshirë Iranin, sipas axhendës së saj. Me këtë rast një numër parlamentarësh italianë,…
Faqja 10 di 24

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit