Iran Probe - Lajme

Artikuj |#D83321

Amnesty International kërkon të ndërmerren veprime për masakrën e vitit 1988 në Iran Amnesty International ka publikuar një deklaratë, ku dënon komentet e fundit të një zyrtari të lartë iranian, i cili mbron masakrat e burgjeve të vitit 1988 dhe thekson, se komentet konfirmojnë, që regjimi ka shkelur ligjet ndërkombëtare të të drejtave të njeriut për më shumë se 30…
Diçka ndryshoi këtë javë në Shqipëri Muxhahedinët e Iranit jo të rrezikshëm? Top of Form The Washington Times Ish-Kryebashkiaku i New York City, Rudy Giuliani, mik i ngushtë i Presidentit Trump, flet përpara njerëzve të mbledhur në konferencën Free Iran më 13 korrik 2019, në Tiranë të Shqipërisë. Muxhahedinët e Popullit të Iranit (PMOI/MEK) janë demonizuar për dekada të tëra,…
Ekzekutohet një tjetër i burgosur iranian The Iranian authorities executed a prisoner in Kashan Prison on Wednesday, 3 July, a judicial authority said. Autoritetet iraniane ekzekutuan një të burgosur në burgun e Kashanit të mërkurën, më 3 Korrik, deklaroi një autoritet gjyqësor. Rouhollah Dehqani, zëvendësprokurori i Kashanit për çështjet penale, tha se viktima ishte dënuar me Qisas (ndëshkimi) me akuzën…
Mediat shtetërore: Mosbesimi i popullit ndaj regjimit iranian ka pasoja të rrezikshme Stacioni i metrosë Sadeghiyeh Teheran - Iran Iran, 5 Korrik 2019 - Ndërsa kriza sociale përshkallëzohet brenda Iranit, regjimi iranian ndjen rrezikun e afërt të një kryengritjeje tjetër, që mund të çojë në rrëzimin e tij. Gazeta shtetërore Hamdeli shkruan të enjten, "Vendi po përjeton një situatë të…
Iran- Mediat shtetërore rrëfejnë situatën e vështirë të regjimit pas kryengritjeve të vitit 2018 Kryengritja e popullit iranian në Janar 2018 Iran, 6 Korrik 2019 - "Protestat e vitit 2018, të cilat u përhapën në më shumë se 100 qytete, ishin një pikë kthese" për regjimin iranian, shkruan gazeta Iran, botim zyrtar i qeverisë së Hassan Rouhanit, në lidhje me…
Shpërthimi social në Iran duket në horizont, agjensitë e lajmeve paralajmërojnë Rouhanin Punëtorët e privuar dhe të pafavorizuar që grumbullohen në Iran Iran, 30 maj 2019 – Agjensitë e lajmeve të lidhura me kampin e presidenti të regjimit iranian, Hassan Rouhani, paralajmërojnë se shpërthimi i trazirave sociale që mund të çojnë në një kryengritje është në horizont. Një agjensi e…
Iran: Khamenei pretendon, se regjimi jo vetëm nuk kërkon armë bërthamore, por e konsideron atë "të gabuar" iran, 30 maj 2019 – Pas njoftimit të Presidentit të SH.B.A.-së Donald Trump në Japoni për gatishmërinë e tij për të negociuar, nëse Teherani nuk kërkon armë bërthamore, udhëheqësi Suprem i regjimit iranian Ali Khamenei iu përgjigj të mërkurën duke pohuar, se regjimi…
Ish-deputeti iranian: Njerëzit po kërkojnë hakmarrje! Protestat dhe kryengritjet në Iran mund të shndërrohen menjëherë në një çështje të rëndësishme për regjimin Iran, 28 Maj 2019 - Emad Afrough, një ish anëtar i parlamentit të Iranit, pranoi urrejtjen e popullit iranian ndaj regjimit të Mullahëve. "Çdo protestë evoluon shpejt në një çështje të rëndësishme. Ajo menjëherë mund të shndërrohet në…
Faqja 1 di 4

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit