Iran Probe - Lajme

Lajme |#D83321

Dy të akuzuar në SHBA deklarohen fajtorë për spiunazh për llogari të Iranit TERRORIZMI 06 Nëntor 2019 Zyra e Avokatit të Shteteve të Bashkuara për rrethin e Kolumbisë deklaroi, se një iraniano-amerikan dhe një shtetas iranian kishin pranuar akuzat për mbledhjen e informacionit të identifikimit për qytetarët amerikanë dhe shtetasit amerikanë, që janë anëtarë të grupit iranian dizident Muxhahedin-e Khalq…
Irani ekzekuton të riun i dënuar në moshë minorene 28 Tetor 2019 Autoritetet në burgun qendror të Karaj ekzekutuan një të burgosur për një vrasje, që dyshohet se ai e ka kryer kur ishte 16 vjeç. Autoritetet ekzekutuan 21-vjeçarin Saeed Mohammadi të premten, më 25 Tetor. Si në rastet e mëparshme, ekzekutimi nuk është publikuar në shtypin dhe mediat shtetërore.…
Përfaqësuesi i Muxhahedinëve: Terroristët do sulmonin në Shqipëri me makinë-bombë 01/11/2019 Celula terroriste iraniane e cila u interceptua nga autoritetet shqiptare, kishte planifikuar që ta sulmonte kampin e muxhahedinëve përmes një makine-bombë. Lajmin e ka bërë të ditur, përfaqësuesi i muxhahedinëve për Uashingtonin, Ali Safavi, i cili në një intervistë për televizionin Ora, shtoi se terroristët kishin mbërritur deri në…
Protesta masive të hënën në Iran Botuar: 25 Tetor 2019 Regjimi iranian nuk është në gjendje të zgjidhë problemet me të cilat përballen njerëzit e tij, veçanërisht problemet e tij ekonomike, sepse e vetmja gjë për të cilën po shqetësohen mullahët është ruajtja e regjimit të tyre. Prandaj, mullahët vjedhin pasuritë publike për nxitjen e luftërave rajonale dhe terrorizmin, gjë…
GAZETA SHQIPTARE Ardi Veliu në konferencë: Kapet grupi terrorist, planifikuan sulm në festën e Nevruzit ndaj muxhahedinëve të MEK 23.10.19 gsh Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka dal ditën e sotme në një konferencë për shtyp, ku ka deklaruar kapjen e një grupi terroristë. Deklarata Një rrjet terrorist, i drejtuar nga regjimi iranian është zbuluar në…
Studentët, punëtorët, kreditorët protestojnë në qytete të ndryshme të Iranit Raportuar nga PMOI / MEK 15/10/2019 Iran, 15 Tetor 2019 — Studentët e Universitetit Industrial Quchan, në provincën e Khorasanit, demonstruan të hënën para organizatës qendrore të universitetit. Studentët protestuan kundër kostove të paligjshme, që ju imponohen studentëve nga autoritetet e universitetit. Sipas ligjeve të vetë regjimit, qeveria supozohet të…
Raportohen protesta në tre qytete të ndryshme të Iranit Iran, 7 Tetor 2019 — Punonjësit e fabrikës Azarab në qytetin Arak, në Iranin perëndimor, mbajtën një mbledhje përsëri të hënën, më 7 tetor, duke protestuar kundër mosmarrjes së pagave të vonuara dhe statusit të aksionerëve të mbetur në harresë. Si përgjigje, zyrtarët e regjimit iranian shpërndanë njësitë anti-rebele të cilët…
Protestat e Lordeganit manifestojnë urrejtjen e popullit iranian ndaj regjimit Të zemëruar nga shpërthimi i HIV-it në fshatin e tyre, njerëzit e Chenar Mahmoudit sulmojnë automjetet e autoriteteve të regjimit iranian Analizë nga PMOI / MEK 07/10/2019 Iran, 7 Tetor 2019 — Të shtunën, protesta antiqeveritare shpërthyen në provincën Charmahal & Bakhtiary të Iranit, pasi u bë evidente se shiringat…
Faqja 1 di 85

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit