Shtune, 19 Maj 2018 00:00

Iran: Vazhdojnë Protestat Dhe Përplasjet Me Forcat Shtypëse Në Kazerun Dhe Djegia E Qendrave Të Regjimit

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

Protestat dhe demonstratat e popullit dhe rinisë guximtare të Kazerunit vazhduan të enjten mbrëma, 17 maj, dhe të premten në mëngjes. Kjo ka ndodhur pavarësisht faktit se më përpara, në Kazerun ishin transferuar me dhjetra trupa të Gardës Revolucionare, Basiji dhe njësi të veçanta anti-rebelim nga qytete të ndryshme, duke përfshirë me dhjetra automjete dhe autobuzë nga forcat anti-rebelim të Isfahanit.

Forcat shtypëse po përpiqeshin të përballeshin me protestuesit duke qëlluar me plumba plastikë dhe gaz lotsjellës. Në përplasjet midis popullit dhe forcave shtypëse, disa njerëz u plagosën dhe disa nga vrasësit e regjimit u rrahën nga protestuesit dhe u arratisën nga vendi i ngjarjes. Në këto përplasje, një numër automjetesh të forcave shtypëse u thyen dhe disa qendra qeveritare u dogjën. Duke d

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit