Premte, 21 Qershor 2019 20:29

Iran: Pensionistët dhe punonjësit e spitaleve tubohen jashtë parlamentit të regjimit

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Iran: Pensionistët dhe punonjësit e spitaleve tubohen jashtë parlamentit të regjimit

  20 Qershor 2019 - Pensionistët nga i gjithë vendi u mblodhën të martën para parlamentit të regjimit iranian për të protestuar kundër kërkesave të tyre pa përgjigje. Ata thërrisnin: "Ne ngremë zërin kundër një padrejtësie të tillë".

Protestuesit mbanin pankarta ku shkruhej:

"Ne nuk do të largohemi derisa kërkesat tona të përmbushen"

"Kujdesi shëndetësor falas është kërkesa e pensionistëve"

"Ne kërkojmë heqjen e diskriminimit të padrejtë ndaj pensionistëve dhe ne duam mundësi të barabarta për të gjithë pensionistët në çdo aspekt material dhe moral të jetës sonë".

Karaj: Punëtorët e spitalit protestojnë në ditën e dytë

Personeli i spitalit Khomeini në grevë - Karaj, në perëndim të Teheranit, Iran

 Punonjësit e spitalit Khomeini në grevë - Karaj, në perëndim të Teheranit, Iran

 Të martën, stafi i spitalit Khomeini në qytetin e Karaj, në perëndim të Teheranit, u mblodh përsëri në ditën e dytë për të protestuar për pagat e papaguara gjatë muajve të fundit. Mbledhja u zhvillua përpara Organizatës Koordinuese të Karajit.

 Raportuar nga PMOI / MEK


 

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit