Hene, 05 Gusht 2019 21:26

Protesta në disa qytete iraniane

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Protesta në disa qytete iraniane

Infermieret e spitalit duke protestuar në Mashhad, në veri-lindje të Iranit - 3 gusht 2019

Iran, 4 gusht 2019 - Mësuesit me kohë të pjesshme u mblodhën nga i gjithë vendi të dielën në Teheran, për të protestuar për mosmarrjen e përgjigjeve ndaj kërkesave të tyre. Ata u mblodhën jashtë Ministrisë së Arsimit të regjimit duke mbajtur banera dhe tabela në të cilat ishin shkruajtur kërkesat e tyre, duke përfshirë: "Mësuesit me kohë të pjesshme kanë vuajtur barbarizëm dhe nuk do të pranojnë më diskriminim."

Protestuesit po kërkojnë të sqarohet statusi i tyre i punës përpara fillimit të vitit të ri shkollor më 23 shtator.

"Hapni dritaret tuaja dhe vendosni drejtësi," mësuesit protestues me kohë të pjesshme ju bënë thirrje zyrtarëve të Ministrisë së Arsimit brenda ndërtesës.

Raportuar nga PMOI / MEK

https://twitter.com/i/status/1157964501397807109

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit