Premte, 16 Gusht 2019 18:56

Forcat shtypëse të Iranit vrasin dy civilë të pafajshëm

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Forcat shtypëse të Iranit vrasin dy civilë të pafajshëm

 Hamejtë e pafajshëm janë në shënjestër të vazhdueshme të Gardës Revolucionare të regjimit iranian dhe forcavë të tjera shtypëse të sigurisë

  Iran, 13 gusht 2019 - Të hënën, më 12 gusht, Garda Revolucionare e regjimit iranian (IRGC), qëlloi me gjakftohtësi për vdekje Said Hassan-Pour, 44 vjeç, një tregtar nga fshati kufitar Kani-Resh-Ashnooye.

  Abbas Amiri, 19 vjeç, i vrarë nga forcat e sigurisë shtetërore në Ahvaz

 Në lajme të tjera, forcat brutale të policisë së regjimit iranian në qytetin jugor të Ahwazit ndoqën automjetin e 19-vjeçarit Abbas Amiri dhe e vranë atë duke e qëlluar në zemër në autostradën Ahwaz-Shoushtar.

Abbas ishte duke udhëtuar me makinë me kushëririn e tij kur ata u ndaluan nga policia dhe u qëllua për vdekje. Trupi i tij është transferuar në një spital në Shoushtar. Abbas ishte një shitës me pakicë i tekstileve në veri të Ahwazit.

Vlen të përmendet se Departamenti i Shtetit i SHBA-ve e përcaktoi IRGC-në si një "Organizatë Terroriste e Huaj" (FTO).

Analizë nga PMOI / MEK

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit