Premte, 16 Gusht 2019 19:10

Protestuesit e zemëruar rrahin agjentin e regjimit iranian në Semnan

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Protestuesit e zemëruar rrahin agjentin e regjimit iranian në Semnan

Pamje të njerëzve në Iran duke u përleshur me forcat e sigurisë (Fotografi arkivi)

  Iran, 15 gusht 2019 - Një grup i qytetarëve iranianë që banojnë në qytetin Semnan, në jug të Teheranit, sulmuan dhe rrahën një nga agjentët e regjimit, i cili po shqetësonte publikun nën pretekstin "Thirrje për të promovuar virtytin dhe parandalimin e vesit. "

Ndërsa e përshkruan këtë individ një "Edukator", agjensia shtetërore e lajmeve Mehr shkruan, "Gjykata ka urdhëruar një hetim për të gjetur shkakun e këtij incidenti dhe së shpejti do të kemi rezultatet."

Regjimi përdor rregullisht agjentë civilë për të spiunuar qytetarët, për të frikësuar protestuesit dhe për të kryer veprat e tij të liga. Vitet e fundit, njerëzit e Iranit janë bërë më të guximshëm në përballjen me agjentët e regjimit dhe forcat e tij shtypëse, duke u përballur rregullisht me njësi të tilla dhe duke i penguar ata të kryejnë objektivat e tyre keqdashëse.

Raportuar nga PMOI / MEK

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit