Premte, 16 Gusht 2019 19:10

Protestuesit e zemëruar rrahin agjentin e regjimit iranian në Semnan

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Protestuesit e zemëruar rrahin agjentin e regjimit iranian në Semnan

Pamje të njerëzve në Iran duke u përleshur me forcat e sigurisë (Fotografi arkivi)

  Iran, 15 gusht 2019 - Një grup i qytetarëve iranianë që banojnë në qytetin Semnan, në jug të Teheranit, sulmuan dhe rrahën një nga agjentët e regjimit, i cili po shqetësonte publikun nën pretekstin "Thirrje për të promovuar virtytin dhe parandalimin e vesit. "

Ndërsa e përshkruan këtë individ një "Edukator", agjensia shtetërore e lajmeve Mehr shkruan, "Gjykata ka urdhëruar një hetim për të gjetur shkakun e këtij incidenti dhe së shpejti do të kemi rezultatet."

Regjimi përdor rregullisht agjentë civilë për të spiunuar qytetarët, për të frikësuar protestuesit dhe për të kryer veprat e tij të liga. Vitet e fundit, njerëzit e Iranit janë bërë më të guximshëm në përballjen me agjentët e regjimit dhe forcat e tij shtypëse, duke u përballur rregullisht me njësi të tilla dhe duke i penguar ata të kryejnë objektivat e tyre keqdashëse.

Raportuar nga PMOI / MEK

Lajmi i fundit