Premte, 22 Nentor 2019 15:36

Protestuesit e Iranit përballen me mullahët pavarësisht masakrave dhe ndërprerjes së internetit

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Protestuesit e Iranit përballen me mullahët pavarësisht masakrave dhe ndërprerjes së internetit

20 Nëntor 2019
Regjimi iranian është në mes të një fushate shtypëse brutale brënda Iranit dhe ka zbatuar një ndërprerje të internetit në një përpjekje për të fshehur qëllimin e goditjes. Të paktën 234 protestues u qëlluan për vdekje gjatë pesë ditëve të protestave në Iran dhe më shumë se 3.500 u plagosën, disa me plagë kërcënuese për jetën. Raportet tregojnë se të paktën 7,000 protestues janë arrestuar. Të burgosurit e ndaluar janë në rrezik torturash dhe vdekje në burgjet e regjimit.

 

 

Lajmi i fundit