Marte, 25 Gusht 2020 19:21

Shkrimtari shqiptar: dua ta prek Iranin me Mojahedin, që janë në Shqipëri në Ashraf 3 Manëz!

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Një ditë të afërtë dua ta prek atë tokë të shenjtë bashk me Muxhahedinët vëllezër dhe motra që jeni në Shqipëri në Ashraf 3 Manëz!

 

Shkrimtari dhe poeti shqiptar Perikli Shuli shkroi në Facebook-un e tij:

Shqipëria ka vepruar gjithmonë në përputhje me politikën Amerikane dhe atë të BE, Bashkimit Evropian!

Po kështu siç ishte  dhe rasti me dëbimin e  një agjenti  të regjimit iranian, Ehsan Bidi.

Por, Bidi është rikthye përsëri nga kufiri në Shqipëri.

 Ai duhet të  dëbohet ,sa më shpejt.

 Toka shqiptare duhet të pastrohet nga agjentët e regjimit vrastar iranian.

Po kështu edhe nga shumë agjentë të tjerë që kanë qëllime dashakeq për rezistencë paqësore iraniane.

Ministria e Brendshme dhe shërbimet Inteligjent ti japin fundë këtyre rikthimeve të kësaj kategorie tashmë të djegur botërisht.

Unë personalisht kam mbështetur çdo veprim që ka ndërrmarrë Qeveria ime dhe shteti im.

Jam krenar që Shqipëria ime është e radhitur në krah të vendeve që luftojnë terrorizmin, dhe mbron të drejtat e popullit Iranian e ç'do populli tjetër që lufton për liri dhe demokraci.

Dhe mbështet pa kushte kauzën dhe rezistencën paqësore të opozitës Iraniane!

Një ditë të afërtë dua ta prek atë tokë të shenjtë bashk me Muxhahedinët vëllezër dhe motra që jeni në Shqipëri në Ashraf 3 Manëz!

https://www.facebook.com/perikli.shuli/posts/10217919908854723

 

Lajmi i fundit