Iran Probe - Mediat shqiptare

Shqipëria, në krah të vendeve që iu është cenuar siguria nga Irani 27/09/2019 - Nga Maela Marini TIRANË, 27 shtator/ATSH-Maela Marini/ “Ne na u desh të reagonim me vendosmëri në lidhje me një sërë aktivitetesh të paligjshme të Iranit kundër interesave të sigurisë sonë kombëtare dhe ne qëndrojmë të vendosur në krah të vendeve, që janë dëmtuar nga aktivitete të…
Politikanë botërorë takohen me Muxhahedinët në Shqipëri 19:58 - 13 Korrik, 2019 / Koha Jone Të shtunën më 13 korrik 2019 në Ashraf 3, ku banon grupi kryesor opozitar iranian, Muxhahedinët (MEK), në Shqipëri, u mbajt një konferencë ndërkombëtare mbi Iranin. Për herë të parë, qindra personalitete nga të dy krahët e politikës dhe nga të dy anët e Atlantikut…
Zëvendës Presidenti amerikan përkrah rezistencës se popullit iranian Zëvendës Presidenti amerikan Mike Pence vuri theksin mbi rezistencën e popullit iranian kundër regjimit të mullahëve. Duke iu referuar demonstratës së madhe të mbështetësve të Organizatës Muxhahedine të Popullit të Iranit –PMOI/MEK- në kryeqytetin Uashington DC, Zëvendës Presidenti Pence tha në Face the Nation të CBS-së të dielën, “ajo që duam të…
Mijëra iranianë, proteste në Bruksel kundër regjimit të mullahëve Disa mijëra iranianë, mbështetës të Rezistencës Iraniane, u bashkuan mbasditen e sotme më 15 qershor në një protestë madhore në Bruksel për të shprehur solidaritetin e tyre me kryengritjen e popullit iranian për demokraci dhe të drejtat e njeriut, si dhe kundërshtimin e tyre ndaj shtypjes, luftënxitjes, proliferimit bërthamor, dhe eksportit…
Konferencë e opozitës iraniane NCRI: Mekanizmi i funksionimit të makinerisë së terrorit dhe spiunazhit të Teheranit Uashington- Këshilli Kombëtar i Rezistencës së Iranit – Zyra Përfaqësuese në SHBA (NCRI-US) ka mbajtur një konferencë për shtyp për të detajuar partneritetin e ngushtë midis Ministrisë së Inteligjencës dhe Sigurisë (MOIS) dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme të Iranit në projektimin dhe ekzekutimin…
Deputeti britanik David Jones takohet me Maryam Rajavin dhe muxhahedinët në Shqipëri 11:42 - 10.04.19Gazeta Shqiptare David Jones, anëtar i lartë i Dhomës së Komunave dhe ish Sekretar për Uellsin e Ministër për Brexit-Europe, u takua me znj. Maryam Rajavi, Presidente e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), në kompleksin e Rezistencës Iraniane në Manzë të Shqipërisë, më 6 …
15:17 - 06.04.19 Gazeta Shqiptare Reuters raporton: “Shtetet e Bashkuara pritet t’i etiketojnë Trupat elitë të Gardës Revolucionare të Iranit si organizatë e huaj terroriste, thanë për Reuters tre zyrtarë amerikanë. Kjo është hera e parë që Uashingtoni etiketon zyrtarisht si grup terrorist ushtrinëe një vendi tjetër. Vendimi, i cili sipas kritikëve mund të bëjë që edhe zyrtarët e ushtrisë…
Muxhahedinët “bashkojnë” PS e PD, Majko e Spaho festojnë Novruzin me opozitarët iranianë Viti i Ri persian, ose siç njihet Novruzi ka bashkuar socialistet dhe Demokratet. Ne festimet e organizuara nga Muxhahedinet Iranianë qe strehohen ne Shqipëri, kane qene bashke Pandeli Majko, Edmond Spaho dhe deputetë te tjerë te Parlamentit. Vetë Spaho pohoi se edhe pse dy partitë mund te…
Faqja 1 di 4

Rreth Nesh

Quas mattis tenetur illo suscipit, eleifend praesentium impedit! Dictum aliquam potenti arcu? Vel nemo consectetuer veritatis delectus excepturi magni dui

 

Suspendisse at libero porttitor nisi aliquet vulputate vitae at velit. Aliquam eget arcu magna, vel congue dui. Aenean id turpis lectus. Duis eget consequat velit.nulla vel eros blandit placerat.

Lajmi i fundit