Premte, 31 Janar 2020 21:01

“Muxhahedinët e Shqipërisë” - Rrëfime të rralla dhe pamje ekskluzive të kampit në Manëz - Top Story

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

“Top Story” ka depërtuar brenda kampit të muxhahedinëve që ndodhet në fshatin Manzë të Durrësit. Ky dokumentar hedh dritë mbi të kaluarën e përgjakur të kësaj organizate dhe tregon jetën që bëjnë ata në qytetin e sigurisë së lartë “Ashraf 3”. Dëshmitarët okularë kanë treguar për “Torp Story” torturat që kanë kaluar në burgjet e diktaturës Iraniane. Zyrtarët më të lartë të këtij komuniteti flasin për herë të parë për rrezikun që vjen nga regjimi i Ajatollahut Khamenei dhe se si duhet të mbrohet Shqipëria.

Media

Lajmi i fundit