Djele, 07 Shkurt 2021 17:48

Fitorja e Rezistencës Iraniane Diplomati Terrorist i Regjimit Iranian i dënuar me 20 vjet burgim

.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Lumturia e Popullit iranian në të gjithë botën dhe Mojahedin në Ashraf 3 pasi gjykata belge shpalli dënimin e diplomatit terrorist të regjimit iranian

 

Dënimi i diplomatit terrorist të regjimit në gjykatën belge të Anversës përfaqëson dënimin për regjimin klerikal në tërësi
Mbyllini ambasadat e regjimit, përfshijini MOIS dhe IRGC në listën e zezë, dhe ndiqini penalisht e deportojini mercenarët e tyre
 
 
nversa të Belgjikës lidhur me terroristin diplomat të regjimit klerikal, Assadollah Assadi, dhe bashkëpunëtorët e tij, u mbajt një konferencë globale online, ku Znj. Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit (NCRI), dhe dhjetëra figura të shquara nga shtete të ndryshme europiane, Shtetet e Bashkuara, dhe Kanadaja, iu bashkuan mijëra anëtarëve të Mujahedin-e Khalq (MEK/PMOI) me bazë në Ashraf-3 (Shqipëri) si dhe mbështetësve të Rezistencës Iraniane në mbarë botën.

Lajmi i fundit